Seks i śmierć (Marcin Mielcarek)  4.8/5 (10)

15 min. czytania

Luca Rubbi, „PORCONE CON VODKA”, CC BY-NC-ND 2.0

W czasie studiów wybraliśmy się z moją ówczesną dziewczyną Alą do jej koleżanki Magdy. Magda siedziała w Poznaniu ze swoim chłopakiem Mateuszem, na mieszkaniu, które należało do niego, a właściwie nie do niego, tylko do jego matki, ciotki, babki czy jeszcze kogoś takiego. Dziewczyny znały się z liceum. Przyjechaliśmy koło południa, odebrali nas z dworca i autobusem zabrali na Jeżyce, na bloki i kamienice o których podobno kiedyś nawijał Rychu Peja.

– Często zaczepiają mnie obcokrajowcy i pytają o drogę, o miasto, o dobre restauracje – powiedziała Magda, jakby było w tym coś wspaniałego. – I kiedy z nimi gadam staram się odpowiadać tekstami piosenek. Autentycznie używam wersów z różnych utworów pasujących do kontekstu. Uważam to za zabawne, bo oni tego nie kumają.

Wyznała to zaraz po tym, jak tkwiliśmy jeszcze na dworcu i pewien facet wyglądający na Duńczyka – cholera, nie wiem jak wygląda typowy Duńczyk, ale jak takiego zobaczycie od razu będziecie wiedzieć – zaczął zadawać jej pytania po angielsku. Magda studiowała filologię angielską i miała nawet wyrobiony certyfikat C2, potwierdzający jej językową umiejętność. Trochę się z tym obnosiła.

– Byłam na krótko w Kanadzie i nikt nie był w stanie rozpoznać, że nie jestem native speaker – oznajmiła w autobusie, kiedy ja oglądałem przez wielkie szyby miasto. – Mogłam tam zostać u ciotki. Nie wiem czemu nie zostałam w sumie. Chyba kiedyś wyjadę do jakiegoś anglojęzycznego kraju na stałe.

Wciąż jednak siedziała tutaj.

Ich mieszkanie było całkiem duże, ale tylko w połowie umeblowane, standard raczej kiepski, wszędzie dominowały meble sprzed czterdziestu lat i gumolit. Oprócz nas Magda zaprosiła inną koleżankę z liceum, Kasię. Kasia czekała już na nas w środku, ona też przyjechała na studia do Poznania, ale wynajmowała pokój w akademiku. Dziewczyny wyglądały na przejęte i szczęśliwe, podobno nie widziały się dwa lata, ale wyglądało to tak, jakby nie widziały się pół życia. Nie znałem ich, słyszałem trochę opowieści z ust Ali i to wszystko. Przez chwilę gadały o czymś przejęte, a ja usiadłem w kuchni z Matuńką – tak nazywała go Magda. Matuńka.

– Chcesz piwo? – zapytał mnie, otwierając lodówkę.

– Pewnie, stary – odparłem.

Wyciągnął oczywiście dwie zielone butelki Lecha. Przyjemnie zimne, szkło pokryte nawet cienką warstwą rosy.

– Taniej macie? – spytałem, a potem doprecyzowałem, bo dał mi znać, że nie wie o czym mówię. – Lecha w butelce czy macie taniej? W Poznaniu?

– Nie. Chyba nie.

– Aha.

Matuńka był rok starszy ode mnie, chudy i niski, nawet niższy niż Magda, miał twarz podobną do szczura, brązowe oczy i długie włosy, które związywał w koński ogon. Do tego nosił śmieszną, kozią bródkę, którą lubił ciągle głaskać. Wystarczyło na niego spojrzeć i człowiek domyślał się, że gość ma ze sobą jakiś problem, albo wpływał na to fakt, że wiedziałem o jego epizodzie z narkotykami, a właściwie długiej przygodzie, która skończyła się na odwyku. Powiedziała mi o tym Ala, powiedziała w pociągu i oczywiście zastrzegła, żebym o tym czasem nie wspominał.

– Niby dlaczego miałbym o tym mówić? – zapytałem ją wtedy.

– Nie wiem – odparła. – Po prostu cię przestrzegam. Żebyś nic o tym nie mówił.

– Skąd ten pomysł?

– Jak się napijesz to, potrafisz paplać.

– Ja? Paplać?

– Tak.

Pogadałem jeszcze z Matuńką o mało istotnych sprawach i w drzwiach pojawiła się Magda. Była brunetką o bladej twarzy i czarnych jak noc oczach. Sprawiała wrażenie wiecznie smutnej i miała w sobie coś z Madonny – nie tej piosenkarki, a matki-dziewicy. Oczywiście nikt kto poznał ją chociaż pięć minut nie uznałby, że ową dziewicą jest. Magda miała charakter, była błyskotliwa i diabelnie inteligentna. Do tego posiadała cięty język i humor, całe tony humoru. Większość past i memów krążących po necie musiała być chyba jej autorstwa – a przynajmniej dałoby się w to uwierzyć.

– Co tam, Matuńka? – zapytała, podchodząc do niego. – Piweczko sobie otworzyłeś kociaku?

– No.

– Poczęstowałeś kolegę też?

– No tak.

– Jaki ty jesteś gościnny i dobrze wychowany, mój dziobaku. Moja mała matuńka-dziubuńka.

Podeszła do niego i pocałowała go w usta, a potem złapała za jaja. Przez chwilę patrzyłem na to, nie wiedząc do końca, co mam sądzić. Podobne sytuacje powtarzały się później przez cały wieczór i zrozumiałem, że to ona nosi spodnie w tym związku, a jakby tego było mało, to kastrowała go emocjonalnie, traktując trochę jak zabawkę, a trochę jak niedorozwoja. Sprzedawała mu słodkie słówka przesycone sarkazmem. Chłopak jakoś szczególnie nie reagował, wydawał się być obojętny, czy też przyzwyczajony. W każdym razie znosił to z godnością. I pewnie miał ku temu nieznany mi powód, bo żaden facet przy zdrowych zmysłach nie godziłby się na taki układ bez profitów. Być może była pierwsza w kolejce do ogromnego spadku, albo po prostu była dobra w łóżku – cholera wie, jakie motywacje kierują większością z nas.

– Idziemy na obiad – oznajmiła, kiedy już skończyła maltretować Mateusza. – Kończcie to piwo, wychodzimy za chwilę.

– Tak jest, sir! – odparłem dziarsko.

Chyba jej się to nie spodobało.

Zanim wyszliśmy poszedłem się jeszcze odlać. Łazienka prezentowała się tak jak reszta, nie było prysznica, tylko wolnostojąca stara, pożółkła wanna. Kafelki na podłodze były powycierane, lustro nad umywalką pęknięte w górnym, lewym rogu. Do ściany nad kiblem przyklejona była kartka z wydrukowanym napisem, który szedł tak:

Po oddaniu ekskrementów proszę umyć rączki

Mogłem dać sobie kuśkę uciąć, że napisała to Magda.

Na obiad poszliśmy na chińskie żarcie. Był to bar – a właściwie coś prawie jak restauracja – który wyglądał niemal identycznie, jak ten z sitcomu Kroniki Seinfelda. Obsługiwali sami Azjaci. Zamówiłem kurczaka na ostro, Magda również, Matuńka natomiast kurczaka na słodko-kwaśno, a Ala z Kasią kaczkę w cieście. Do tego wzięliśmy wspólnych kilka sajgonek. One popijały colą, my piwem – podobno jakimś chińskim, pędzonym na ryżu.

Rozmawialiśmy o literaturze, to znaczy one rozmawiały o polskiej literaturze, ja siedziałem z Matuńką cicho. I tak zostałem wywołany do tablicy.

– A ty co sądzisz o Masłowskiej? – zapytała mnie Magda.

– Nic nie sądzę – odparłem.

– Czytałeś Wojnę polsko-ruską?

– Czytałem nawet Pawia królowej i Kochanie, zabiłam nasze koty.

– I co myślisz?

– Nic nie myślę.

– A Żulczyk?

– Całkiem niezły.

– Pilch?

– Stary pijus, ale umie pisać.

– Himilsbach?

– Klasyka.

– A Tokarczuk?

– Nie moje klimaty.

– Myśliwski? Hłasko? Wiśniewski?

– Trzy razy tak.

– A znasz Kosińskiego?

– Przeczytałem kiedyś Kroki.

– A czytałeś Pokolenie IKEA?

– Owszem, ale nie wiem jaki ma to związek z wcześniej wymienionymi.

Prawdopodobnie zdałem test, ale nie byłem tego pewien. Być może Magda sprawdzała z jakiej jestem gliny i czy ewentualnie może traktować mnie podobnie jak Matuńkę. Oczywiście nie mogła i w razie czego byłem skłonny powiedzieć to na głos.

Po obiedzie poszliśmy do marketu, by kupić dużo wódki i coś do popicia. Wróciliśmy na mieszkanie i niemal od razu zaczęliśmy pić. To był początek kwietnia, słońce za oknem wciąż miało się nieźle. Poszliśmy do pokoju, który teoretycznie robił za salon, ale nic poza wielką szafą w nim nie było. Siedzieliśmy na podłodze, na poduszkach i graliśmy w karty. Magda co jakiś czas gnoiła Matuńkę, a Ala całowała mnie w usta. Kiedy trochę wypiła robiła się bardzo wylewna i kochana. Aż do przesady, w takim męczącym stylu.

Kasia na ogół siedziała cicho. Kilka razy wstawała wychodząc to do łazienki, to do kuchni. Za każdym razem gapiłem się na jej ciało. Miała naprawdę niezłe ciało, duże piersi i zgrabny, soczysty tyłek. No i była całkiem ładna. Oczy i włosy miała tak samo ciemne jak Magda, ale tutaj podobieństwa się kończyły. Kasia przypominała trochę Turczynkę czy Arabkę z tą swoją śniadą cerą, długim, lekko zadartym nosem i gęstymi brwiami. Jej umysł też był niczego sobie. Studiowała filologię francuską i amatorsko pisała wiersze. Również po francusku.

– Myślę, że powinniśmy obejrzeć jakiś film – oznajmiła Magda, kiedy skończyliśmy dwie pierwsze półlitrowe butelki

– Jaki film? – zapytał Matuńka.

– Może Woody’ego Allena coś?

Magda była fanką Woody’ego Allena. Przyniosła swojego laptopa – nie mieli telewizora – i na tym małym ekranie obejrzeliśmy cały Manhattan. Nigdy wcześniej nie widziałem tego filmu i nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, ale podejrzewałem, że to pewnie przez warunki seansu. W międzyczasie wypiliśmy trzecią, ostatnią butelkę, a za oknem zrobiło się ciemno.

– Ktoś musi pójść po wódkę – zawyrokowała Magda. – Kto idzie?

– Ja mogę iść – powiedziałem, bo znudziło mi się siedzenie w jednym miejscu.

– Okej – odparła. – To pójdę z tobą.

Włożyliśmy buty i kurtki i wyszliśmy na zewnątrz. To była czteropiętrowa kamienica. Na schodach na poziomie drugiego piętra siedział jakiś menel. Zapytał nas, czy mamy drobne na wino. Dałem mu dwa złote.

– Mogłeś nie dawać mu kasy – powiedziała Magda, kiedy już znaleźliśmy się na dworze.

– Dlaczego?

– Bo teraz za każdym razem kiedy mnie zobaczy, będzie oczekiwał, że dam mu pieniądze.

Wzruszyłem ramionami, bo nie był to przecież mój problem.

– Palisz? – zapytała, wyciągając paczkę papierosów.

To były jeszcze te lata, kiedy zwyczajne fajki miały więcej zwolenników niż pody, a prezydent Andrzej Duda ze swoim sympatycznym dołeczkiem jawił się jako zabawny, memiasty gość.

– Niech będzie, że tak – odpowiedziałem.

Paliliśmy pod klatką prawie się nie odzywając. Jej blada twarz wyglądała całkiem ładnie w tej nocnej tonacji. W końcu ona spojrzała mi w oczy i zapytała, czy może mnie pocałować. Powiedziałem jej, że nie mam przeciwwskazań.

– Ha! – rzuciła. – To był test! Oblałeś go!

– Oblałem?

– Tak. Chciałeś mnie przecież pocałować.

– Przecież to ty o to zapytałaś.

– Tak, bo chciałam cię sprawdzić. Powinieneś powiedzieć, że nie. Powiem o wszystkim Ali jak wrócimy.

– Co jej powiesz?

– Że chciałeś się ze mną całować.

– To bez sensu.

– Bez sensu?

– Tak. Lepiej powiedz jej, że to zrobiliśmy.

Objąłem ją, przyciągnąłem do siebie, a potem po prostu pocałowałem. Wcale się nie broniła. Domyślałem się, że tak naprawdę o to jej chodziło, że po prostu chciała mnie sprowokować do jakiegokolwiek działania.

– Powinniśmy iść do tego sklepu – oznajmiła w końcu.

– Masz rację.

Weszliśmy do jakiegoś osiedlowego i wzięliśmy jeszcze dwie butelki wódki.

– Wiedziałeś, że modliszka po kopulacji ze samcem odgryza mu głowę? – zapytała mnie, kiedy już wracaliśmy.

– Oglądałem o tym jakiś program przyrodniczy.

– Czarna wdowa podobno zjada samca w całości. Straszna śmierć, co?

– Myślę, że tak.

– Seks i śmierć leżą bardzo blisko siebie.

– Chyba tylko w słowniku.

Wróciliśmy na górę i zostaliśmy powitani jak bohaterzy. Magda oczywiście nie wspomniała Ali o tym, co zaszło między nami. Znów usiedliśmy na podłodze w salonie. Matuńka włączył muzykę z laptopa, a ja wziąłem się za polewanie wódki. Czułem się nieźle w tym towarzystwie.

– Cholera to jest dopiero piosenka! – zawołała Magda, kiedy poleciał utwór, który skądś znałem.  – Jessie’s Girl!

– Czy to jest Bruce Springsteen? – zapytała Ala.

– A nie Rick Springfield? – odparła pytaniem na pytanie Kasia.

– Rick Springfield – wyjaśniłem. – Kojarzę go z Californication. Grał w trzecim sezonie samego siebie.

– Californication jest w mojej pierwszej piątce najlepszych seriali – odparła Kasia.

– A w moim top dziesięć ever – powiedziała Magda. – Na pierwszym są Przyjaciele. Na drugim Chirurdzy.

Oni gadali dalej, a ja poszedłem do kuchni, zrobić sobie jakąś kanapkę. Był tylko biały chleb jak pianka i żółty ser i ketchup. Robiłem kanapkę, zjadałem ją przy blacie i robiłem następną. Przy trzeciej przyszła do mnie Kasia. Usiadła na krześle i zaczęła patrzeć na to co robię.

– Chyba nie powinnam już więcej pić – wyznała.

– To nie pij – odparłem.

– Zawsze źle kończę po wypiciu dwunastu kieliszków.

– Pięćdziesiątek czy mniejszych? Jak pięćdziesiątek, to się nie dziwie, że zaliczasz zgona.

– Właśnie o to chodzi, że nieważna jest gramatura. Po prostu dwunasty kieliszek jest zabójczy.

– Ciekawe. To chyba jakaś psychologiczna kwestia, co?

– Być może.

– Ile już wypiłaś?

– Jedenaście.

– To może lepiej już nie pij.

– Ale chcę.

– Rozumiem. To może chcesz piwo? Powinno być jakieś w lodówce.

– Piwo brzmi dobrze.

Wyciągnąłem jedno z lodówki, a potem zrobiłem jeszcze dwie kanapki, położyłem je na talerzu i postawiłem jej pod nos.

– Lepiej coś zjedz – powiedziałem.

– Dzięki. To miłe z twojej strony.

Przez chwilę patrzyłem jak siedzi i je. Dotarło do mnie, że ta dziewczyna mi się podoba. Trochę mnie to przeraziło, ale potem zacząłem sobie wyobrażać ją jako moją. Oczywiście było to chore, biorąc pod uwagę okoliczności, ale nie potrafiłem się opanować. Ta wizja naprawdę mnie rozpaliła. Miałem ochotę pocałować ją podobnie jak Magdę na dole, ale czułem, że tym razem by mi się nie upiekło. Wolałem brunetki, ale zajęło mi trochę czasu, żeby to zrozumieć. Ala była natomiast rudawą blondynką.

Zostawiłem Kasię w kuchni i wróciłem do salonu. Zabawa trwała w najlepsze. Magda przechwalała się, że Matuńka ma trzydziestocentymetrową pałę. Spojrzałem na niego pod innym kątem. Nie wydawało mi się, chociaż nie mogłem tego negować. Zdarzało się, że u niektórych facetów wszystko szło w korzeń.

– Ocenianie mężczyzny przez pryzmat długości jego fiuta jest seksistowskie – oznajmił Matuńka. Miał sporo racji, ale dziewczyny wyśmiały go za to stwierdzenie.

– A ile ty masz? – zapytała mnie bez skrępowania Magda.

– Hej, co to za pytanie cholera? – rzuciłem rozbawiony. – Czy ja cię pytam o numer stanika?

– 75C. To ile masz?

– Wystarczająco.

– Do czego wystarczająco?

– Do szczania.

W międzyczasie wróciła Kasia, a w laptopie zaczął brylować Dawid Podsiadło, Trójkąty i Kwadraty – z tego był wtedy znany. Nie wiem, kto go cholera włączył, ale nikt nie protestował.

Ala nie odpuszczała tematu penisa, którego w gaciach trzymał Mateusz. Zawsze kiedy się napiła przychodziły jej do głowy głupkowate pomysły albo fiksowała się na danym temacie. Pamiętam, że raz tak się porobiła i akurat oglądaliśmy dokument Dziewczyna zawodowa z jakąś tam gwiazdką porno, że zapytała mnie czy mam ochotę na bolcowanie straponem. Nie miałem.

– Faceci boją się penetracji swojego anusa ze strachu – powiedziała wtedy.

– Ze strachu? – spytałem.

– Tak – oznajmiła, śmiesznie przytakując. – Boją się, że im się spodoba.

– Może coś w tym być – przyznałem.

Także wiedziałem, że nie tyle kręci ją, że Matuńka ma tak wielkiego chuja, co raczej interesowała ją same unikalne zjawisko – jeżeli rozumiecie, co staram się powiedzieć.

– Nie wierzę, że masz tak dużego – powiedziała do Mateusza.

– Mówię ci, że mój robaczek ma pytę jak koń – skontrowała Magda.

– Nie wierzę i tyle.

– To weź sprawdź.

– Jak sprawdź?

– Dotknij go przez spodnie.

– Myślę, że nie powinnaś tego robić – wtrąciłem.

Mateusz sprawiał wrażenie jakby było mu wszystko jedno. Ala nie wahała się ani chwili, zbliżyła się do niego i położyła dłoń na jego kroczu. Macała go tam chwilę. Wyraz twarzy Matuńki w ogóle się nie zmienił. Jej też nie. Miała minę niczym doktor przy badaniu, albo gorzej – weterynarz dotykający zwierzę.

– No nie wiem – oznajmiła. – Wcale się nie wydaje taki duży.

– Bo to trzeba zobaczyć – powiedziała Magda. – Ściągaj spodnie bejbe.

Gościu obojętnie niczym robot podniósł się z podłogi i ściągnął swoje spodnie. W stanie spoczynku miał takiego, że starczyłoby dla trzech. Ala wydała jęk i nie wiedziałem, czy był to już zachwyt, przerażenie, czy jeszcze kurwa coś innego. Kiedy wszyscy go sobie dobrze obejrzeli, podciągnął spodnie i jak gdyby nigdy nic wrócił do picia wódki. Imprezę skończyliśmy późno w nocy. Magda poszła spać z Matuńką w swoim pokoju, ja Ala i Kasia mieliśmy spać w drugim. W jednym łóżku.

– Jak ci to nie pasuje, to Marcel może spać w salonie na podłodze – oznajmiła Ala w moim imieniu.

– Nie ma problemu – odparła Kasia.

Ja też takiego nie widziałem. Gospodarze zmyli się jako pierwsi, następnie do łazienki poszła Kasia. My z Alą weszliśmy razem jako ostatni. Zamknąłem drzwi na klucz i zacząłem się do niej dobierać.

– Mam ochotę cię zerżnąć – powiedziałem jej do ucha.

W mojej głowie zabrzmiało to znacznie lepiej.

– Przestań – odparła.

– Szybki numerek, nawet nic nie poczujesz, obiecuję.

– Nie żartuj sobie.

– No chodź. Uwiniemy się raz dwa.

– Nic z tego.

Do wanny weszliśmy osobno. Myłem zęby i patrzyłem jak Ala obmywa swoje ciało gorącą wodą, patrzyłem na jej ciężkie piersi, patrzyłem na blady, krągły tyłek, który pod wpływem termicznej obróbki zaczął różowieć. Stanął mi. Podszedłem do niej i zacząłem wymachiwać ptakiem przed jej oczami. Bawiło mnie to poniekąd.

– Zabieraj go! – rzuciła. – Nie żartuję!

Potem przyszła moja kolej w wannie, uwinąłem się raz dwa i poszliśmy do łóżka. Wyszło tak, że ja położyłem się w środku. Kasia leżała odwrócona plecami, prawdopodobnie już spała. Ala poszła w kimę niedługo po niej. Ja nie mogłem zasnąć, myślałem o wszystkim i o niczym. Przewracałem się z boku na bok i patrzyłem na tył głowy Kasi. Do pokoju przez duże okno wpadało trochę miejskiego światła. Wszyscy leżeliśmy pod jedną kołdrą. Nie wiedziałem ile czasu minęło, ale doskonale słyszałem tykanie zegara i miałem wrażenie, że wskazówka poruszyła się już milion razy.

A mnie nadal stał, niebywałe.

– Ala, kochanie moje, śpisz? – szepnąłem.

Nie odezwała się. Dla pewności sprawdziłem trzy razy, dotknąłem też jej ramienia.

Miałem ochotę wyleźć z tego łóżka i w kiblu sobie ulżyć. Zacząłem się nawet dotykać tam na dole. Potem odwróciłem się do Kasi. Tak, Kasia była naprawdę seksowna, była nowa, świeża, obca i leżała tuż obok, niemal naga, z wywróconym w moją stronę kuszący, bezbronnym tyłkiem. Bez pośpiechu zacząłem do niej przesuwać. Czułem się trochę jak Cezary Pazura w Nic śmiesznego, kiedy wziął na śpiocha tę jedną dupę. Wymyśliłem sobie nagle, że zrobię coś podobnego. Bałem się jak cholera, jasne, ale przestałem przecież myśleć trzeźwo, myśleć dużą głową. Mój penis w końcu dotknął pośladka Kasi i to było tak dobre, ten pierwszy kontakt był tak mistyczny, że omal się nie spuściłem. Ochłonąłem i dokleiłem się do niej i bardzo powoli zacząłem się o nią ocierać. Wciąż byłem w gaciach, ale ściągnąłem je w końcu i wróciłem do zabawy. Skóra do skóry. Poczułem chłód i miękkość jej pupy. Tak było znacznie lepiej.

– Co ty robisz? – Usłyszałem nagle cichy głos Kasi.

– Próbuję się do ciebie dobrać – odparłem.

– Przestań. Ala jest moją przyjaciółką.

– Nie dowie się.

– Przestań.

Nie przestawałem, wręcz trochę przyspieszyłem. Moja ekscytacja była równa tej nastolatka walącego po raz pierwszy konia i niewiedzącego do czego owa sytuacja go zaprowadzi.

– Przestań ocierać się o mój tyłek – oznajmiła.

Jej ton nie był zbyt przekonujący.

– W takim razie ściągnij majtki – zaproponowałem.

– Po co?

– Zobaczysz.

– Ala jest moją przyjaciółką.

– Moją też. Ściągnij majtki.

– Nie możesz mi go wsadzić.

– Nie wsadzę.

Kasia poruszyła się pod kołdrą i zsunęła swoje majtki. Objąłem ją w pasie, przysunąłem do siebie i znów zacząłem ocierać się niczym napalony pies. Jej pośladki były po prostu cudowne.

– Unieś lewą nogę – szepnąłem.

– Nie wkładaj mi go.

– Nie włożę. Unieś nogę.

Uniosła ją, a ja wsadziłem penisa między jej uda. Zacisnęła je, a ja zacząłem wykonywać frykcyjne ruchy, zupełnie jakbym ją dymał. Mój mały ocierał się o jej sromowe wargi i byłem pewien, że dosięgał łechtaczki.

– Tylko mi go nie wkładaj – przypomniała.

– Okej.

– Nie wkładaj go.

– Jasne.

– Chcesz go włożyć, tak?

– Tak.

– Nie rób tego.

– Nie zrobię.

Wślizgnąłem się do środka. Była cholernie wilgotna i ciasna. Zacząłem ją pieprzyć, ale bardzo powoli, żeby niczego nie było słychać, żeby nie trzeszczało łóżko, albo sprężyny nie skrzypiały. Żeby nie obudzić Ali.

– Miałeś we mnie nie wchodzić – szepnęła.

– Mam przestać? – spytałem.

– Nie.

– Podoba ci się?

– Nie.

– To przestanę.

– Nie przestawaj.

– Podoba ci się to?

– Nie.

– To przestaję.

– Nie przestawaj.

– To jak w końcu? Podoba ci się?

– Tak.

– Podoba ci się jak cię pieprzę?

– Nie bądź wulgarny.

– Pieprzę cię, czujesz?

– Nie mów tak.

– Pieprzę, pieprzę, pieprzę. Pierdolę cię skarbie.

– O Boże, nie mów tak, to mnie podnieca.

– Czujesz mojego kutasa?

– Czuję. O Boże, czuję…

– Jest wielki i jest zły i jest bordowy. Ma wielkie oko na samym czubku, oko które chce zrobić ci krzywdę. Czujesz go cholera?

– Czuję…

– Chyba zaraz dojdę.

– Nie przestawaj, proszę…

Poruszyłem się w niej jeszcze kilka razy i wytrysnąłem tym co tam miałem. Chwila i było po wszystkim.

– Zgwałciłeś mnie – powiedziała Kasia.

– Wcale nie.

– Powiem Ali, że mnie zgwałciłeś.

– Nie zrobiłem tego. Oboje wiemy, że to nieprawda.

– Spuściłeś się we mnie. Cholera jasna. Naprawdę to zrobiłeś.

Kasia wstała z łóżka i poszła do łazienki. Usłyszałem dźwięk płynącej w rurach wody. Wróciła po pięciu minutach i poszła spać. Ja wcześniej wytarłem się w przyjemnie chłodną kołdrę jak zwierz. Nie gadaliśmy już o niczym więcej. Odwróciłem się do Ali, objąłem ją i udało mi się zasnąć.

Rano nie działo się nic ciekawego. Zjedliśmy jajecznicę z chlebem, którą przygotowała nam Magda. Kasia zmyła się zaraz po śniadaniu. Nie porozmawiałem z nią o tym co zaszło wczoraj, unikała jakby mojego wzroku. O dwunastej mieliśmy pociąg powrotny. Nikt nas nie odprowadził. Wszyscy mieliśmy wielkiego kaca i powrót autobusem na dworzec była jak przejażdżka po tęczy z kreskówki o spieprzonych kolorach.

– I co sądzisz o moich dziewczynach? – zapytała mnie Ala, kiedy czekaliśmy na dworcu.

– Są w porządku – odparłem.

– Tak? A która ci się bardziej podoba?

– Co przez to rozumiesz?

– No, która jest fajniejsza?

– Nie wiem.

– To która jest ładniejsza?

– Ty jesteś najładniejsza.

– Jasne.

Jakiś tydzień później Kasia zadzwoniła do Ali z pewną nowiną. Magda zerwała z Mateuszem, bo ponoć prawie ją zabił. To brzmiało jak żart, ale wcale nim nie było. Ala opowiedziała mi to wszystko zaraz po jej telefonie.

– Podobno przez trzy dni odurzał ją jakimiś dragami. Leżała w łóżku i spała, a on przy niej siedział i podawał jej w wodzie to gówno. Kompletnie nic nie pamięta z tych trzech dni. W końcu Kasia się zaniepokoiła i poszła tam do nich. Otworzył jej bez gadania. Był naćpany i śmierdział, jakby nie mył się przez tydzień. Znalazła Magdę w łóżku i te tabletki na stoliku nocnym. Wyszła z mieszkania i zadzwoniła po policję. Ustalono, że kiedy Magda była w tej dziwnej śpiączce Mateusz dopuścił się na niej przynajmniej jednego gwałtu. Siedzi teraz w areszcie, a Magda jest w szpitalu pod obserwacją. Aż się nie chce wierzyć, że kilka dni temu tak dobrze się wszyscy bawiliśmy. Nieźle, co?

– Tak. Powiedzmy, że nieźle.

– Ludziom nie można ufać. To straszne.

– Co jest straszne?

– Że jesteś z kimś blisko, a i tak nie możesz mu w pełni zaufać.

Przytaknąłem jej tylko. Oglądaliśmy właśnie Miłość i śmierć Woody’ego Allena. Pomyślałem, że Magda miała rację. Seks i śmierć są ze sobą sprzężone. Na przykład dziś rano widziałem, jak piękna kotka gździła się z brudnym kocurem między kubłami na śmieci, a potem wybiegła na ulicę i została przejechana przez rozpędzone auto. Tysiące ludzi umiera przecież codziennie na AIDS. Trafiają się faceci, których znajdują wiszących na pasku od spodni, bo padli ofiarą autoerotycznej asfiksji. Niektóre kobiety stają się tak oziębłe po latach nieudanego małżeństwa, że w końcu zabija je to w środku. Ostatnio zamordowałem muchę w trakcie, bo jej bzyczenie przeszkadzało Ali w osiągnięciu orgazmu. Seks i śmierć. Cholera jasna, jakby mało było problemów.

A jeżeli chodzi o sam film, to ten nie podszedł mi tym bardziej.

Utwór chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie w całości lub fragmentach bez zgody autora zabronione.

Czytelniku, chętnie zamieścimy dobre opowiadania erotyczne na Najlepszej Erotyce. Jeśli stworzyłeś dzieło, które ma nie mniej niż 2000 słów, zawiera ciekawą historię i napisane jest w dobrym stylu, wyślij je na nasz adres ne.redakcja@gmail.com. Każdy tekst, który przypadnie do gustu Redakcji Najlepszej Erotyki, zostanie opublikowany, a autor dostanie od nas propozycję współpracy.

Przeczytałeś? Oceń tekst!

Tagi:
Komentarze

Filoficzne rozważania w oparach wódki, a potem pijany seks na cudzym łóżku. Na końcu kac moralny przytłumiony tym właściwym. Ach, być znowu na studiach!

Opowiadanie z pewnością pobudza wspomnienia ze starych, dobrych, studenckich czasów. Dynamika między dziewczynami zabawna, a narrator sympatycznie próbuje się w tym wszystkim odnaleźć i spijać tyle śmietanki, ile się da. Gdzieś tam w tle oczywiście wybrzmiewają Wielkie Pytania, którym jednak bohaterowie nie poświęcają zbyt wiele czasu, bo mają ciekawsze rzeczy do robienia 🙂

Urocza historia z niespodziewanie mrocznym zakończeniem. Chętnie przeczytam więcej w tym stylu.

Napisz komentarz