Gadżety do BDSM (krótki przewodnik) – Proseksualna o zabawkach i gadżetach erotycznych  3.55/5 (6)

5 min. czytania
gadżety

Żródło: Pixabay

Bondage to doskonały sposób na wprowadzenie do sypialni zupełnie nowych doznań zmysłowych, który na dodatek pomaga budować bliskość i zaufanie pomiędzy kochankami.

Już od jakiegoś czasu sztuka zadawania przyjemnego bólu przestała kojarzyć się z tabu, a dzięki mediom weszła nie tylko do popkultury, ale i sypialni wielu otwartych na łóżkowe eksperymenty par. Sklepy z zabawkami erotycznymi odnotowały wzrost sprzedaży gadżetów do BDSM, a czołowi producenci akcesoriów rozbudowali swoje kolekcje o takie przedmioty, jak opaski na oczy, kajdanki, czy taśmy do krępowania.

W ten sposób zrodziła się idea BDSM-szyku, czyli bardziej czarownej wersji tego, co dotychczas jawiło się jako kinky. Nie ma jednego wzoru na BDSM (skrót od bondage i dyscypliny, dominacji i uległości, sadyzmu i masochizmu), bo może być on dokładnie taki, jaki chcemy, aby był w naszym przypadku – delikatny i sensualny lub brutalny i nieco bardziej hardkorowy. Wszystko zależy od nas! Najważniejsze jednak, by wprowadzanie tego typu praktyk odbywało się za obopólna zgodą i w poszanowaniu dla ograniczeń drugiej osoby.

Zanim więc przystąpisz do odkrywania różnych narzędzi, które możesz wykorzystać w sypialni, zastanów się, czego dotyczą Twoje fantazje, czego pożądasz w swoim życiu erotycznym, jakie scenariusze chciał(a)byś zrealizować. Pomyśl też, jaki rodzaj energii wydaje Ci się najbardziej pociągający – czy chcesz dominować, wolisz, aby to Ciebie zdominowano, a może masz ochotę wymieniać się rolami, w zależności od nastroju? Zachęć partnerkę lub partnera do podobnej refleksji, niech odkrywanie BDSM stanie się dla Was wspólną ekscytującą przygodą. Szukaj inspiracji, czytając erotykę, oglądając filmy (np. Sekretarkę z Maggie Gyllenhaal), przeglądając albumy, czy komiksy ze sztuką erotyczną. Zacznij metodą małych kroków – od wprowadzania drobnych elementów, urozmaiceń. I nigdy nie mów „nigdy”! To, co wydaje Ci się kompletnie niepodniecające teraz, może zatrząść Twoim światem za jakiś czas.

Akcesoria do krępowania ciała

Unieruchomienie drugiej osoby, symboliczne pozbawienie jej kontroli nad daną sytuacją i zamienienie jej ciała w seksowny plac zabaw – temu służą liny, kajdanki, taśmy do bondage, ale i różnego rodzaju kneble, obroże, smycze oraz pasy cnoty. Najprostsze w użyciu są kajdanki – metalowe lub miękkie, wykonane np. z satyny – w zależności od długości łączenia między bransoletami oraz przeznaczenia możesz wykorzystać je do przykucia drugiej osoby do zagłówka łóżka, unieruchomić jej ręce za plecami lub skrępować kostki. W przypadku kajdanek z metalu sięgnij po te, które oprócz klucza mają jeszcze „zamek bezpieczeństwa” – jego podważenie rozluźnia bransoletę.

Najmniej „groźna” jest jednak taśma do bondage – wykonana zazwyczaj z winylu przykleja się sama do siebie, a nie do skóry, można ją łatwo odwinąć, a na dodatek używać wielokrotnie. Możesz użyć jej do skrępowania nadgarstków lub kostek drugiej osoby lub przytwierdzić jej ręce i nogi do krzesła, czy połączyć jej nadgarstki i kostki.

Liny są nieco bardziej skomplikowane w użyciu, stosuje się je głównie w shibari, japońskiej sztuce krępowania ciała. Przed sięgnięciem po linę lepiej obejrzeć kilka tutoriali w internecie lub zapisać się na warsztaty. Dzięki nim można tworzyć na ciele naprawdę piękne konstrukcje, a także układać ciało drugiej osoby w różne pozycje.

Wybór danego gadżetu do krępowania może w znaczący sposób zmienić wydźwięk Twojej erotycznej gry, w końcu inny klimat budują kajdanki z metalu, inny – z satyny, a jeszcze inny taśmy. Użyj więc wyobraźni i, jako osoba krępowana, zawsze miej pod ręką nożyczki bezpieczeństwa, które pomogą Ci wyswobodzić się z więzów, gdyby drugiej osobie coś się stało. Na bieżąco sprawdzaj też, czy gadżet nie blokuje dopływu krwi do kończyn, czy więzy nie są za mocne. Dłonie i stopy nie powinny drętwieć, nie powinno znikać w nich czucie. Dodam tylko, że najczęstszym urazem podczas zabaw BDSM są uszkodzenia nerwów. Warto więc zachować ostrożność.

Akcesoria do spankingu

Klapsy w łóżku są bardzo seksowne, dzięki oklepywaniu pośladków krew napływa też do genitaliów i wzmaga podniecenie u klepanego. Wśród gadżetów do spankingu znajdziesz paletki, packi, baty, floggery, linijki, a każde z tych akcesoriów odpowiada za inny rodzaj doznań.

Paletki, linijki i packi idealnie nadają się do starego, dobrego przełożenia kogoś przez kolano. W sklepach znajdziesz te akcesoria wykonane z drewna, skóry naturalnej lub syntetycznej, silikonu, gumy, plastiku, pokryte satyną lub futerkiem.

Floggery, zazwyczaj składające się z kilku do nawet kilkuset ogonów, mogą być zrobione ze skóry, sznura, silikonu, włosia naturalnego lub syntetycznego, mieć wykończenie proste lub być zwieńczone kulkami lub haczykami. Początkujący powinni sięgnąć po floggery krótkie, którymi łatwiej jest manipulować i trafiać w pożądane miejsce.

Baty i palcaty to akcesoria kojarzone głównie z jeździectwem i te najlepsze rzeczywiście można kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów jeździeckich, mogą być zakończone ostro lub być zwieńczone nakładką.

Jeżeli tylko masz możliwość wypróbowania, jakie doznania oferuje dana zabawka, zrób to, uderzając nią o wnętrze dłoni lub udo. Niektóre akcesoria, jak na przykład cienkie baciki odpowiadają za bardziej kłujący ból, podczas gdy paletki o szerszej powierzchni można określić jako doznania bardziej dudniące, tępe. Pamiętaj też, by przed sesją klapsów odpowiednio rozgrzać skórę drugiej osoby.

Zabawa doznaniami

Jak pisałam wcześniej, bondage pozwala zamienić ciało drugiej osoby w plac zabaw. Unieruchamiając ją lub eliminując zmysł wzroku, wyostrzysz jej uważność na inne rodzaje doznań. Możesz łaskotać ją miotełką z piórek lub delikatnie nakłuwać kołem kolczastym Wartenberga, skropić jej skórę gorącym woskiem lub przesuwać po niej kostką lodu. Możesz też użyć wibratora lub wykorzystać zaciski na sutki.

Przy ograniczonym budżecie

Jeżeli nie chcesz ryzykować, że zakupiony gadżet Ci się nie spodoba lub Twój budżet na przyjemności jest mocno ograniczony, możesz zacząć eksperymentowanie z różnego rodzaju zamiennikami, które już masz w domu! Apaszki, krawaty, a nawet bielizna doskonale sprawdzą się w roli lin do krępowania ciała lub opasek na oczy. Folia spożywcza działa podobnie jak taśma do bondage – z tą tylko różnicą, że nie nadaje się do ponownego użytku.

Drewniane lub silikonowe szpatułki, szczotki do włosów, łyżki do butów, paski do spodni – chyba nietrudno się domyślić, że mogą służyć również do dawania klapsów? Zamiast zacisków na sutki użyj żabek do bielizny, zamiast miotełki z piórek do łaskotania – pędzla.

Słowem – używaj wyobraźni, ale… unikaj bezmyślności. Gadżety do BDSM zostały stworzone do kontaktu z ciałem, a klipsy do wieszania bielizny czy drewniane przybory kuchenne – niekoniecznie. Dlatego przyjrzyj się im dokładnie przed użyciem, sprawdź, czy powierzchnia szpatułki nie jest uszkodzona, czy nie wystają drzazgi, a żabka do wieszania prania nie ma zbyt mocnego zacisku.

Czy BDSM jest dla Ciebie?

Powyższe przykłady to tylko niewielki procent tego, co czeka na Ciebie w świecie dominacji i uległości, potraktuj je jako wstęp i inspirację do własnych poszukiwań w tym obszarze. Wprowadzenie nowych praktyk erotycznych do relacji pomaga nam odkrywać doznania, których zwyczajny seks bardzo często nie gwarantuje.

Pary, które włączają do swojego seksualnego repertuaru elementy BDSM, fetyszu lub kinku nie tylko cieszą się ciekawym życiem erotycznym, ale i lepiej komunikują się w łóżku, jak i poza nim. BDSM wymaga bowiem umiejętności wyrażenia swoich potrzeb, opowiedzenia o granicach, a nawet negocjowania pewnych praktyk. Poza tym sesje BDSM angażują nie tylko ciało, ale i najważniejszy organ seksualny człowieka – mózg.

proseksualna_logo_square

Przeczytałeś? Oceń tekst!

Tagi:
Napisz komentarz