Wibrator jaki jest, każdy widzi… – GingerRose o zabawkach i gadżetach erotycznych  3.28/5 (12)

3 min. czytania

art-999794_1920Wibrator – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Takie pytanie zadaje sobie obecnie bardzo wiele osób chcących nabyć ten gadżet erotyczny. Jeszcze w XIX wieku, kiedy wibratory zaczęły być rozpowszechniane w domach, a nie tylko w gabinetach lekarskich, problem ten zupełnie nie istniał. Z jakiego powodu? Ponieważ w tamtych czasach wibratory były dość dużymi machinami, zazwyczaj zasilanymi prądem z reguły zbliżone do siebie wyglądem. Obecnie wibratory to urządzenia o wielu różnych kształtach, kolorach i funkcjach. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze naszego nowego przyjaciela i nie dostać od tego bólu głowy? Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od swoich zabawek, do czego będziemy ich używać oraz jaki jest nasz stopień zaawansowania w ich użytku. Poniżej przedstawię kilka różnych możliwości wraz z przykładami.

131-5201401_0

środki czystości

Pierwszą rzeczą na jaką powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu wibratora jest materiał z jakiego jest on wykonany. Dlaczego jest to takie ważne? Jedynie wibratory ze sprawdzonych źródeł są wykonane z najlepszej jakości materiałów, co chroni nas między innymi przed różnego typu uczuleniami, oraz uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać np. we wnętrzu pochwy. Dzisiejsze wibratory wykonywane są między innymi z winylu, plastiku, silikonu czy szkła. Pamiętać należy również o tym, iż materiał wykonania naszego gadżetu musi być łatwy do czyszczenia – co wydłuży jego żywotność. Do czyszczenia wibratorów zawsze korzystajmy tylko ze specjalnie przeznaczonych do tego celu produktów!

Kolejną bardzo istotną kwestią przy doborze wibratora jest jego funkcjonalność. Tutaj musimy zwrócić uwagę zarówno na kilka różnych trybów pracy, jak i na wykorzystywane przez nas funkcje. Różne tryby pracy dają nam możliwość regulacji intensywności wibracji, a tym samym regulację przyjemności. Jeśli chodzi o funkcje, dzisiejsze wibratory mają ich bardzo wiele, a dobór zależy tylko od naszych preferencji. Poniżej przedstawiam kilka typów wraz z ich funkcjami:

Hi-Tech – czyli takie, które stymulują zarówno łechtaczkę, jak i wnętrze pochwy. Do tego typu wibratorów należą między innymi Marc Dorcel – Orgasmic Rabbit

Marc Dorcel - Orgasmic Rabbit

Marc Dorcel – Orgasmic Rabbit

Masażery – służą jedynie do stymulacji zewnętrznej, bez penetracji np.:

masażer

masażer

Dildo – służą do penetracji, nie posiadają mechanizmu wibracyjnego, stymulują jedynie poprzez siłę nacisku. Najbardziej popularne dilda to:

dildo

dildo

Wibrujące jajeczka – są to malutkie, okrągłe wibratory, które umieszcza się wewnątrz pochwy. Jajeczka te posiadają dodatkowo wibrującego pilota, dzięki któremu to Wasz parter może decydować o waszej przyjemności. Przykładowymi wibrującymi jajeczkami są np.:

wibrujące jajka

wibrujące jajka

Wibratory klasyczne – czyli standardowe, najprostsze wibratory, zazwyczaj kształtem i wielkością przypominające prawdziwego fallusa:

wibrator klasyczny

wibrator klasyczny

Wiele ludzi przy zakupie wibratora patrzy również na to jak jest on zasilany. I tutaj wybór również zależy od naszych preferencji. Zasilanie bateriami umożliwia nam korzystanie z zabawki w dowolnym miejscu, natomiast zasilanie prądem gwarantuje iż nie zabraknie nam mocy w trakcie rozrywki.

I nareszcie ostatnie, ale bardzo ważne kryterium doboru wibratora – wygląd. Obecnie wibratory tworzone są we wszystkich możliwych kolorach, rodzajach i kształtach. Tylko od nas zależy czy będzie to wygląd naturalnego penisa, nakładka na palec, czy standardowy masażer. Dla osób szukających czegoś bardziej dyskretnego powstały wibratory w kształcie szminki

mini

mini

czy diamentu

diament

diament

Jak widać dzisiejsze wibratory są tworzone z myślą o różnych preferencjach zarówno erotycznych jak i estetycznych.

Mamy nadzieję, że powyższym opisem ułatwimy wam wybór i zakup wibratora.

Wsztstkie zdjęcia pochodzą ze strony: www.gingerrose.pl

Przeczytałeś? Oceń tekst!

Tagi:
Komentarze

Nawet jak na „sponsorowany” ten artykuł jest słaby…
Jestem bardzo ciekawa jaki model szklanego wibratora jesteście Państwo w stanie wskazać. Są za to metalowe, porcelanowe…
Dilda (jako, że nie wibrują!) to zupełnie inna kategoria. I tu się zgodzę – mogą być szklane, kamienne czy drewniane.
O systematykę nie będę się kłócić, ale dodam że sposób zasilania ma znaczenie, tyle że może niekoniecznie takie, jak wynika z artykułu. Naprawdę ładowanego za pomocą ładowarki wibratora może używać wszędzie, powiedziałbym nawet, że większe ryzyko, że to baterie padną ;D

Napisz komentarz