Emma Cavalier: Pałac – NoNickName o literaturze erotycznej Brak ocen

< 1 minuta czytania

pałacEmma Cavalier – Pałac

Skuszona obietnicą, że oto młoda bibliotekarka i wpływowy bibliofil zagłębią się w świat najśmielszych fantazji a na mnie czeka uczta dla zmysłów sięgnęłam po „Pałac”. Cóż… Erotycznych opisów z pewnością nie zabrakło, a nawet zdominowały one powieść nie zostawiając miejsca juz na nic innego.


Mogło być tajemniczo, mógł być niepowtarzalny klimat a było byle co.

Książka o dominacji i uległości, wchodzeniu w świat bólu, rozkoszy i perwersji. Sadomasochistycznych orgii w pałacowej scenerii nie brakuje. I wydaje się to być główny wątek powieści. Czytając niemalże tylko o wspomnianych bachanaliach ma się w pewnym momencie wrażenie, że to zwyczajna monotonna rąbanka. Utwierdza  w tym przekonaniu fakt, że brak tu psychologicznych portretów bohaterów a ich sylwetki nakreślone są bardzo lakonicznie.

Liczyłam na bardziej rozbudowany wątek rodzinnej historii, odkrywania tajemnic skrywanych w dokumentach w wiekowej bibliotece.

Powieść została jednak doceniona przez francuskie czytelniczki nagrodą za najlepszy debiut erotyczny w 2012 roku na festiwalu d’Evian. Nie zmienia to faktu, że książka pozbawiona jest głębi a już porównywanie jej do Historii O jest przesadą.

Przeczytałeś? Oceń tekst!

Tagi:
Napisz komentarz